Muzika

Muzikos pasaulis ir karantinas

Ne paslaptis, kad muzikos industriją karantinas paveikė ypatingai stipriai – atšaukti koncertai, festivaliai, muzikos atlikėjai prarado galimybę susitikti “gyvuose” koncertuose su savo žiūrovais. Tačiau ilgai netruko, kol menininkai pažvelgė į šią situaciją kūrybiškomis akimis, juk, jei užsidaro durys, atsiveria langas. Man pačiai buvo labai įdomu stebėti šį procesą, muzikantų iniciatyvas ir veiklas karantino metu, kurios subūrė tūkstančius klausytojų ir surinko ne vieną milijoną lėšų padėsiančių kovai su COVID-19 virusu. Taigi, šiame įraše apžvelgsiu ryškiausias į mano akiratį patekusias muzikos pasaulio naujienas karantino metu (kovas-gegužė).

Koncertai namuose/balkonuose

Karantino laikotarpiu visų buvo gražiai paprašyta likti namuose, tarp jų ir muzikantų. Jei esi pats muzikantas, turi laisvą erdvę namuose, kurioje netrukdomas gali muzikuoti, problemų turbūt nekilo. Įdomesnė sitaucija tiems, kurie turėjo tokius muzikuojančius kaimynus.

  • Žymiausi lietuvių muzikantai naujienose dalijosi savo karantininiu gyvenu. Pianistė Mūza Rubackytė gyvenanti Ženevoje džiaugėsi kaimynais, kurie neša jai gėles ir prašo palikti atvirus langus, kai ji repetuoja ir groja fortepijonu. Operos solistai Violeta Urmana gyvenanti Miunchene, Edgaras Montvydas gyvenantis Londone, namuose karantino metu mokosi operų partijas, tad kaimynams belieka džiaugtis galimybe klausytis operos garsų sklindančių iš kaimynų buto.
  • Karantino metu daugeliui pasaulio ir lietuvos muzikos atlikėjų pasitarnavo Instagram, Facebook, Youtube socialiniai kanalai, kuriuos jie išnaudojo transliuodami koncertus tiesiog iš savo namų.
  • Muzikos grupė “Antikvariniai Kašpirovskio dantys” muzikos gerbėjams “YouTube” platformoje surengė specialaus karantino koncerto transliaciją.
  • Jurga Šeduikytė buvo viena iš pirmųjų lietuvių muzikančių inicijavusi koncertus balkonuose ir ragino prisijungti kitus atlikėjus.
  • Lietuvos nacionalinė filharmonija pradėjo vykdyti socialinę-muzikinę akciją kviesdami klausyti ir stebėti pasaulinio lygio atlikėjų pasirodymus iš filharmonijos fasado balkono. Gegužės 8 d. surengtas trumpas Vilniaus kvarteto koncertas. Gegužės 29 d. griežė pasaulinio garso smuikininkas Sergejus Krylovas.

Koncertai automobiliuose

  • Balandžio pabaigoje startavo “Drive In Live” – gyvai atliekamų muzikos koncertų ciklas, kurio metu Paluknio aerodromo teritorijoje žiūrovai pro automobilių langus gali stebėti atlikėjų pasirodymus, o per lrt radiją klausytis jo tiesioginės transliacijos.
  • Nuo gegužės ant prekybos ir pramogų centro “Ozas” stogo atsiverė muzikos erdvė “Ozas Live” kurioje pasirodys įvairūs muzikos atlikėjai tarp jų “Colours of Bubbles”, Jurga Šeduikytė, Leonas Somovas ir kt. Žiūrovai pasirodymus gali stebėti pro savo automobilių langus LED ekrane, o garsas tiesiai iš garso režisieriaus pulto atkeliauja į automobilių radijo imtuvus.

Koncertai tuščiose salėse

  • Velykų sekmadienį Italijos tenoras ir pasaulinė muzikos žvaigždė Andrea Bocelli surengė koncertą tuščioje Milano Duomo katedroje. Koncertas buvo transliuojamas internetu tiesiogiai ir iliustruotas ištuštėjusių Italijos miestų, taip pat Niujorko, Londono, Paryžiaus vaizdais.
  • Lietuvos dainininkė Jurga Šeduikytė kovo 15 d. surengė koncertą “Nebijok” tuščioje Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje.

Muzikiniai klipai

  • Vytauto Kernagio dainos “Saugok sveikatą” muzikiniam klipui sukurti susibūrė visas būrys Lietuvos muzikos, teatro, sporto, medicinos, nuomonės formavimo žvaigždžių. Šiame klipe jie ragino žmones sveikam gyvenimo būdui, priminė žinią, kad karantino metu turime būti namuose, saugoti save, savo artimus, ir aplinkinius žmones.
  • James Blunt pristatė dainos “The Greatest” jautrų klipą apie kovą su pandemija. Uždirbtos lėšos bus skirtos medikams.
  • Colours of Bubbles dainos “To Jane” klipe nusifilmavo grupės nariai, gerbėjai ir draugai parodydami kaip jie karantinuojasi namie.
  • Balandžio pabaigoje per BBC radiją įvyko bene didžiausias ir jausmingiausias programos “Live Lounge” įrašo pristatymas istorijoje, kuriame dalyvavo daugiau nei 20 žinomų atlikėjų, kurie atliko “Foo Fighters” dainą “Times Like These”.
  • Vieni populiariausių pasaulio atlikėjų Ariana Grande ir Justinas Bieberis pristatė kartu įrašytą dainą “Stuck With You” .Visas už šį kūrinį gautas pelnas bus skirtas “First Responder” vaikų fondui.

Paramos koncertai

  • Suorganizuotas didžiulis renginys kuruojamas Lady Gagos, Global citizen ir Pasaulio sveikatos organizacijos “One World: Together At Home” skirtas paremti ir rinkti lėšas medikams. Dalyvavo per 70 pasaulio žvaigždžių, visuomenės veikėjų, muzikantų. 8 valandų renginys buvo transliuojamas visame pasaulyje balandžio 18-19 d.
  • Vienas populiariausių pasaulio didžėjų David Guetta Balandžio 18-19 d. Majamyje surengė specialų tiesioginį koncertą, kurio metu surinktos lėšos skirtos ne pelno siekiančioms organizacijoms. Koncertą transliavo savo socialinėse medijose.
  • Įrašų leidykla “Warner Music Group” balandžio 24-26 d. surengė pirmąjį pasaulyje virtualų muzikos festivalį “PlayOn Fest”, kurio tikslas – surinkti lėšas Pasaulio sveikatos organizacijos COVID-19 solidarumo fondui. Festivalio metu “Youtube” platformoje tiesioginės transliacijos metu muzikos gerbėjai galėjo pamatyti niekur nerodytus populiariausių muzikos atlikėjų pasirodymų vaizdo klipus. Nors festivalis jau praėjo, galime prie šios iniciatyvos prisidėti įsigydami festivalio atributiką.
  • Dainininkas Robbie Williamas, kartu su jį išgarsinusia buvusia vaikinų grupe “Take That”, surengė labdaringą koncertą.
  • Grupės “Fink” pagrindinis veidas Finas Greenallas surengė akustinį pasirodymą, kurio metu buvo renkamos lėšos padėti tiems, kuriems šiuo metu labiausiai reikia mūsų pagalbos.

Karantino įkvėpti kūriniai

  • Jurgis Didžiulis ir Erica Jennings “Stop, atgal!”
  • Alicia Keys “Good Job”
  • Vidas Bareikis “Dėkojame, daktare”
  • Michael Buble ir Barselonoje įsikūrusi grupė “Stay Homas” “Gotta Be Patient”
  • Bjelle sukūrė dainą “Be saiko” . Dainos įrašymo procese be Ramintos iš viso dalyvavo aštuoniolika žmonių, o vaizdo klipą dainininkė sukūrė kartu su trisdešimt žmonių, keturiais šunimis ir kengūra.

Jaukūs koncertai vos 30 žmonių

Nuo gegužės 30 d. leidus organizuoti nedidelius renginius uždarose erdvėse, “Tamsta” klubas kviečia patirti neeilinio formato koncertus, kokių per penkiolikos metų istoriją čia dar nėra buvę. Intymūs, vos trisdešimčiai žiūrovui auditorijai skirti koncertai, kuriuose pasirodys “Baltasis kiras”, “Poliarizuoti stiklai”, “Los Secretos De Pablo”, “Saulės Kliošas”, “shishi” , Giedriaus Nako trio koncertas ir “Baltos varnos”, numatyti birželio mėnesiui.

Koncertai ant vandens

Birželio 1-10 dienomis vilniečius džiugins “Muzika ant vandens” koncertai. Kiekvieną vakarą plauks laivas Nerimi su atlikėjais, muzikantais, jų klausytojai bus Vilniaus miesto gyventojai ir svečiai, vaikštantys krantine, važiuojantys gatve ar tiesiog gyvenantys netoli upės. Koncertuos grupės “Joke”, DAR, “Vyšnios”, atlikėjai Justinas Lapatinskas, Justinas Stanislovaitis, Milda Rasilavičiūtė, Bjelle, Vaidas Dzežulskis ir Yollé, o taip pat nuskambės ir subtili pianisto Arijaus Ivaškevičiaus muzika. Koncertų ciklą pradės grupė “Quorum” pristatydami solinį albumą, parašytą S. Gedos tekstais “Vaikams ir ne vaikams” .

Teigiama karantino pusė

Pažvelgę į karantiną iš gerosios pusės pamatėme, kad šis analogų neturintis laikotarpis atnešė į muzikos industriją naujų galimybių rengti koncertus kitaip, nei mes esame įpratę. Meno žmonės nors ir susidurdami su dideliais finansiniais sunkumais sugebėjo suburti visuomenę ir surinkti nemažą piniginę paramą ne pelno siekiančioms organizacijoms. Muzikantai nesustojo kurti ir džiuginti muzikos gerbėjus naujomis dainomis ir smagiais muzikiniais klipais, kurie ne vieną klausytoją pralinksmindavo karantino laikotarpiu. Įvertinkime šias pastangas, ir kai tik turėsime galimybę, atsilyginkime jiems apsilankydami jų koncertuose.

Pasidalink su draugais ♡

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *