Apie mane

Aš esu Karolina Macytė, macyteka.lt tinklaraščio kūrėja, dainų autorė, chorvedė, naujosios vokalinės muzikos kolektyvo „Melos“ atlikėja, muzikos ir dainavimo mokytoja, muzikinių ir edukacinių projektų iniciatorė ir projektų vadovė. Šiuo metu Vilniaus universitete siekiu magistro Edukologijos srityje.

Tinklaraštis gimė su misija:

  • puoselėti ir skatinti gyvą muzikavimą;
  • plėsti lietuviškų dainų repertuarą vaikams ir jaunimui;
  • dalintis naudingais resursais kūrybiškam balso lavinimui ir muzikos pažinimui.

Su manimi susisiekti galite el.paštu – karolina@macyteka.lt

Biografija

2014–2018 m.

studijavau Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje choro dirigavimo ir gretutinę muzikos pedagogikos specialybę.

2016–2018 m. 

dar studijuojant pradėjau dirbti choro dainininke Valstybiniame chore „Vilnius“. Su šiuo kolektyvu apvažiavome daugybę Lietuvos miestų bei koncertavome su ryškiais Lietuvos atlikėjais. Man ši patirtis atnešė daug skirtingos sceninės patirties ir supažindino su Lietuvos profesionaliąja scena.

2016 m.

su kolege, aktore Agne Levickaite įkūriau muzikinio teatro vaikams trupę „GyviTeatre“. Čia prasidėjo mano kūrybinis kelias kuriant muziką vaikams. Per ketverius metus sukūrėme 6 interaktyvius miuziklus ikimokyklinukams su tikslu – atnešti gyvą muzikavimą bei profesionalų atlikimą tiesiai į darželius bei vaikų šventes, kurios tapo interaktyviomis, žaismingomis ir įsimenamomis patirtimis mažiesiems. 

Mūsų miuziklus pamatė keletas tūkstančių vaikų, pasirodėme „Arklio Dominyko pasakų festivalyje“, „Dpoezijos šaltinis“ festivalyje, bendradarbiavome su Rimanto Kaukėno paramos fondu, pasirodėme „Pasveikink jūrą Palangoje“, kurioje mūsų miuziklo „Bitutės receptas“ klausė daugiau nei 300 vaikų bei daugelyje privačių renginių, vaikų darželių.

Per ketverius metus su trupe išaugome į vasaros kūrybiškumo stovyklas bei atidarytą teatro ir muzikos studiją Vilniuje, kurioje dėsčiau dainavimo ir pianino pamokas. 2020 m. nuo trupės veiklos atsitraukiau, bet labai džiaugiuosi, kad jos veikla toliau sėkmingai tęsiama ir miuziklai toliau keliauja džiugindami vaikus.

2017 m. 

su choru Europa Chor Akademie Görlitz koncertavau Elbphilharmonie koncertų salėje, Hamburge. Čia atlikome Liudviko van Bethoveno simfoniją Nr. 9 su Orquesta Sinfónica Simón Bolívar de Venezuela ir dirigentu Gustavo Dudamel. Šis koncertas man – neįkainojama patirtis dalinantis scena su aukščiausio lygio muzikais.

Tais pačiais metais pradėjau dirbti „Yamaha“ muzikos mokykloje, kurioje dvejus metus mokiau dainuoti ir turėjau pirmuosius savo mokinius.

2018 m. – dabar

prisijungiau prie Naujosios vokalinės muzikos kolektyvo „Melos“. Šiame kolektyve dainuoju iki šiol, kurį laiką buvau kolektyvo vadovė. Su „Melomis“ rengiame koncertines programas su šių dienų Lietuvos ir užsienio kompozitoriais bei garso menininkais. 2020 m. išleidome „Minimal Voices“ albumą, kurį galite paklausyti čia.

Nuo 2021 m. organizuojame ir pačios dalyvaujame šiuolaikinės vokalinės muzikos meistriškumo kursuose, kuriuose jau lankėsi pasaulyje žinomos naujosios vokalinės muzikos atlikėjos bei dėstytojos Donatienne Michel-Dansac, Angelika Luz.

Dalyvaujant „Melos“ veikloje supratau, jog mane labai traukia šiuolaikinė muzika, naujos vokalinės technikos, netradicinės balso praktikos, balso eksperimentai – tai atveria platesnį požiūrį į unikalų mūsų instrumentą balsą bei jo galimybes.

2019 m.

prasidėjo mano draugystė su šiuolaikinės muzikos festivaliais, teko prisidėti prie šiuolaikinės muzikos festivalių „Muzikos ruduo“, „Druskomanija“ sklaidos.

2019–2020 m.

dirbau privačioje mokykloje muzikos mokytoja ir turėjau per 100 moksleivių. Šis laikotarpis man atnešė patirties dirbant muzikos mokytoja bendrojo lavinimo mokykloje bei adaptuojantis prie nuotolinio mokymosi. Čia susipažinau su vadovėliais ir mokytojo duona iš arti. Šiandien įgytą patirtį ir žinias transformuoju kurdama šį tinklaraštį apie muzikos edukaciją bei kurdama dainas vaikams, kurios būtų prieinamos ir aktualios mokiniams ir mokytojams.

2020–2022 m.

su kolege, kompozitore Juta Pranulyte įkūrėme Naujosios ir eksperimentinės muzikos koncertų seriją „Kontaktas“. Ši renginių serija gimusi pandemijos įkarščiu tapo taip tuo metu trūkstamo kontakto su aplinka simboliu. „Kontakto“ ašimi tapo kompozitoriaus, atlikėjo ir žiūrovo santykis. Įvykusius koncertus galite rasti čia. Po 2 sezonų nuo „Kontakto“ veiklos atsitraukiau, tačiau labai džiaugiuosi, kad projektas tęsiasi ir toliau stebina savo programomis, premjeromis bei atvykstančiais atlikėjais iš užsienio.

2020 m. prisijungiau prie tik naujai įsikūrusios muzikos kūrybos mokyklos „Muzikalkė“ veiklos. Čia pradėjusi nuo medijų koordinavimo per dvejus metus išaugau į direktorės rolę.

Šiuolaikiška, inovatyvi mokykla „Muzikalkė“ – erdvė kūrėjams dalintis žiniomis ir patirtimis apie muzikos kūrybą ir šiuolaikines komponavimo praktikas bei muzikos technologijas. 

„Muzikalkėje“ vykdomi tęstiniai kursai moksleiviams, organizuojami seminarai ir kursai suaugusiems.

2022 m. akreditavome kvalifikacijos tobulinimo programą pedagogams „Garso paieškos: šiuolaikinių muzikos kūrybos praktikų pritaikymas muzikos pamokose“ kurioje labai kviečiu sudalyvauti muzikos pedagogus!

Per dvejus metus su „Muzikalke“ sukūrėme daugybę edukacinės medžiagos nuo IGTV filmukų muzikos temomis iki tinklalaidės „Muzikalkė“, tekstų ir net video pamokų serijos „Neribotos instrumentų galimybės“, kurias galite rasti muzikalke.lt tinklalapyje. Po 2021/22 mokslo metų sezono „Muzikalkės“ vairą perleidau organizacijai VšĮ „Meno genas“, kuri toliau rūpinasi, tęsi ir augina „Muzikalkės“ veiklas.