Edukacija

Muzikinės veiklos vaikams vasarą

Iššūkis vaikams

O jei šią vasarą pavadintume MUZIKINE? Siūlau vaikams iššūkį – užpildyti muzikinės vasaros sąrašą ir susikurti muzikinių atsiminimų dienoraštį! Rudenį, kai susitiksite su draugais mokykloje, galėsite aptarti savo turiningai praleistos vasaros įspūdžius. Vasarą, kai šiek tiek pabos gaudynės, muzikinės vasaros sąraše rasite užsiėmimų, kurie nudžiugins, praskaidrins nuotaiką ir skatins atrasti, kurti ir džiaugtis muzika su savo artimaisiais ir draugais.

Mėgstamiausių kūrinių sąrašas

Nuo šiandien pradėkite stebėti savo grojaraštį. Ištempkite ausis ir klausykite: radijo, kai važiuojate link jūros; filmuko garsų takelio; koncertų mieste; draugų klausomų dainų. Visą vasarą ieškokite patinkančių melodijų ir sukurkite mėgstamiausių vasaros dainų sąrašą!

Muzikinis instrumentas

Namų sąlygomis gali pasigaminti tikrai pačių įvairiausių instrumentų, nuo spalvoto barškučio iki viso būgno! Tai tavo projektas – pirmiausia sugalvok, kokį instrumentą nori pasigaminti, paieškok informacijos internete, pasirūpink priemonėmis ir gamink. Sugalvok savo muzikiniam instrumentui pavadinimą, papuošk jį. Šį instrumentą visada turėk pašonėje, grok juo ir nustebink draugus savo sugebėjimais.

Muzikos kūrinys

Išbandyk savo jėgas kompozitoriaus kailyje. Kad būtų smagiau, pasitelk į pagalbą artimuosius, tegul jie tau pritaria akmenukais ar mediniais šaukštais. Pasinaudok savo rankomis pagamintu muzikiniu instrumentu ir improvizuok.

Keli būdai, kaip groti drauge:

  • Tu – solistas, draugai – tau tyliai pritaria.
  • Muzikinis pokalbis. Vieną frazę pagrok tu, o kitą pagroja draugas.
  • Grupių pokalbis. Vieną frazę pagroja viena grupė, kitą – kita grupė. Įamžinkite šią akimirką. Muzikuoti ir improvizuoti drauge labai smagu!

Išbandyk savo jėgas muzikinėje laboratorijoje! Pasirink instrumentus ir spalvotų langelių pagalba sukurt muzikinę kompoziciją. Sukūręs gali išsaugoti ją ir parsisiųsti į savo kompiuterį.

Pasirodymas namuose

Žinau, kad šiais metais išmokai daug dainų; muzikos pamokose, muzikos mokykloje ir kituose būreliuose. Prisimink jas, pasikartok, parepetuok ir suplanuok namuose koncertą. Suplanuok koncerto vietą, pasigamink dekoracijas, išsirink koncertinius rūbus, artimiesiems pranešk koncerto datą ir laiką. Pradžiugink savo talentais artimuosius ir nepamiršk paprašyti, kad tavo pasirodymą nufilmuotų. Vėliau bus labai smagu prisiminti šį projektą!

Vasaros muzika

Kiekviena vieta ir diena yra unikali. Įsiklausęs kaskart gali išgirsti skirtingas paukščių melodijas, kitaip vėjo plevenančius medžių lapus, kažkur nuaidantį šuns lojimą, mašinos burzgesį ar jūros ošimą. Sustok ir paklausyk – tai VASAROS MUZIKA.

Vasaros atostogų metu, kai būsi prie jūros, prie ežero, gamtoje ar kaime pas močiutę, įamžink vasaros akimirką diktofonu. Sustok minutėlei patinkančioje vietoje, paspausk START mygtuką ir įamžink vasaros garsų muziką. Pavadink kūrinį tos dienos patirtu nuotykiu ar kitu prisiminimu.

Muzikinis paveikslas

Paskirk vasaros dieną muzikos klausymui. Išsirink kūrinį, pasiruošk popieriaus lapą ir spalvinimo priemonių. Tavo užduotis – nupiešti paveikslą, kuris atspindėtų tavo klausomą kūrinį. Nutapęs ar nupiešęs piešinį, kitoje pusėje užrašyk datą ir kūrinio pavadinimą.

Muzikinio kūrinio rekomendacijos:

Muzikinė pasaka

Vasara puikus metas praleisti daugiau laiko su šeima. Šį kartą ateinu su pasiūlymu – vietoj stalo žaidimų, pasirinkite muzikinės pasakos kūrimą. Išsirinkite paprasčiausią, puikiai žinomą pasaką. Išsirinkite, kas bus jūsų pasakorius. Pasikuiskite spintelėse, virtuvėje ir suraskite skambančius daiktus: šaukštus, puodus, popieriaus lapus, indelius ir t.t. Pasakoriui sekant pasaką, įgarsinkite kiekvieną veiksmą pasitelkdami skambančius daiktus, savo balsą ir kūną. Nufilmuokite arba įsirašykite diktofonu savo muzikinę pasaką! Garantuoju – prisijuoksite iki ašarų!

Apsilankykite koncerte

Jei tik yra galimybė, šią vasarą nueik į koncertą, išklausyk senamiesčio gatvėje grojančius muzikantus, nuvažiuok su šeima į DRIVE IN LIVE koncertus. Nueidami į koncertą ne tik paremsime muzikos atlikėjus šiuo sunkiu laikotarpiu, bet ir galėsime pasigėrėti “gyvai” atliekamos muzikos grožiu. Būtinai užsirašyk, kas koncertavo, kur ir kada. Aptarkite su šeima, kokius įspūdžius paliko atlikėjas ir jo atliekama muzika.

Sukurk muzikinę kompoziciją gamtoje

Šios užduoties tikslas – iš gamtos gėrybių (akmenukų, žiedų, gėlių, smėlio ar kt.) pavaizduoti muzikos elementą. Tai gali būti smuiko raktas, penklinė, natos, instrumentas ar kt. Padaręs būtinai įamžink šią kompoziciją.

Sukurk muzikinį klipą

Išsirink patinkančią dainą ir sukurk jai klipą. Jei tai linksma daina, gali jai sukurti šokį, jei tai ramesnė muzika – nufilmuok gamtos vaizdus, pievoje skraidančius drugelius ir dūzgiančią bitę. Tavo užduotis – pasirinktam kūriniui kūrybiškai pritaikyti vaizdą.

Išmok naują kūrinį

Jei mokaisi muzikos instrumentu – išmok naują instrumentinį kūrinį. Jei mėgsti dainuoti – išmok naują dainą. Iššūkis tau – išmokti visą kūrinį mintinai!

Žaidimas “GARSŲ GAUDYKLĖ”

Šio žaidimo tikslas – išgirsti kuo daugiau aplinkos garsų!

Išeik su draugu, mama ar tėčiu pasivaikščioti. 10 minučių eikite visiškoje tyloje, nekalbėdami. Kiekvienas iš jūsų įdėmiai klausykite ir įsiminkite aplinkos garsus, kuriuos išgirdote. Po pasivaikščiojimo suskaičiuokite, kiek ir kokių garsų girdėjote. Išrinkite GARSŲ GAUDYKLĖS ČEMPIONĄ!

Pasidalink su draugais ♡

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *